вчений

Вчені регулярно спростовують та по-новому інтерпретують результати досліджень своїх колег. Ось найцікавіші відкриття, які повністю заперечують колишнім уявленням.

Чим загрожує відмова від вечері?

Виразка шлунку та каміння у жовчному міхурі – плата за відмову від вечері після 18:00. Відмовлятися від вечері після 18 години небезпечно для здоров’я. Це загрожує виразкою шлунку та утворенням каміння у жовчному міхурі, що заперечує відомий міф про шкоду вечірнього вживання їжі.

Здорова вечеря

Якщо організм регулярно після 18 годин не отримує їжу, печінка знаходиться без роботи, і це призводить до застою жовчі. В результаті через декілька років в жовчному міхурі може утворюватися «каміння». Крім того, частина жовчі направляється в пустий шлунок, роз’їдає його стінки та викликає виразку.

Здорова вечеря – це легкі супи, овочеві салати та риба, а від «важких» білків (м’яса), каш, макаронів, солодощів увечері краще відмовитися, відмічають дієтологи.

Сонячний гормон

Опитування, опубліковане в журналі American Journal of Epidemiology, свідчить, що жінки, які в середньому приймали сонячні ванни не менше трьох годин на день, на 50% рідше страждали на рак грудей та кишечника, ніж ті, хто проводив на сонці менше, ніж годину в день. Річ у тім, що вітамін D клітини організму перетворюють на гормон, що має протиракові властивості.

Сонячні ванни

Що стосується чоловіків, то вони на 16% рідше отримували інсульти та серцеві напади.

Цілющі нітрати

Нітрати більше не вважаються вкрай шкідливими для організму речовинами, які загрожують утворенням пухлин. Вчені з Університету Wake Forest виявили, що речовина нітрозамін, що потрапляє в травний тракт з вживанням нітратів, покращує надходження кисню до організму. Так що її можна використовувати для боротьби зі старечим слабоумством і запобігання порушень в системі кровообігу. А наукова група Управління стандартизації продовольства довела, що екологічно чисті продукти, вирощені без використання добрив, не корисніші за звичайні.

Овочі

До дна

Згідно з результатами досліджень співробітників Гарвардського університету, 15-30 г алкоголю в день позитивно впливає на здоров’я жінок старше 50 років. У тих, хто веде тверезий образ життя, здоров’я виявилось на 30% гірше. А у любительок трохи випити рідше буває діабет, серцеві напади та інсульт.

Якщо мужчина випиває в день бокал вина, то він може розраховувати прожити на 5 років довше тих, хто взагалі не п’є.

Не спи – втомишся

Професор Університету Лафборо та співробітник Центра дослідження сну Джим Хорн вважає, що спроби змусити себе спати по 8 годин на добу, як це рекомендують лікарі, може зрештою призвести до хронічної втоми. «Потреба у восьмигодинному сні – це міф», – впевнений Хорн. Насправді ми спимо, коли організму потрібен відпочинок, так само як їмо, коли ми голодні. Тому якщо ви прокинулися серед ночі, не нервуйте, краще почитайте книгу, доки вас знову не зморить сон.

сон

До речі, вчені з Каліфорнійського Університету Сан-Дієго довели, що оптимальний час тривалості сну – 5-6 годин.

Купатися чи не купатися?

Більшість людей занадто часто приймає душ, а гаряча вода і жорстке мило позбавляють шкіру необхідних їй жирів. Шкірний покрив стає сухим, знижуються його захисні функції. До такого висновку прийшли в лондонській клініці Cranley.

душ

Стосовно чищення зубів. Стоматолог Філ Стеммер з лондонського центру «Здорове дихання» не рекомендує полоскати рот після чищення зубів, щоб не змити захисне фторове покриття, що наноситься зубною пастою. Також не слід хапатися за зубну щітку відразу після їжі, оскільки їжа на деякий час пом’якшує зубну емаль.

Хандріть на здоров’я!

Голландські вчені з Університету Дюк з’ясували, що люди, які подолали депресію, мають міцніше здоров’я, стійку психіку, і тривалість життя в них вище. Вони краще адаптуються до нових реалій та вміють уникати небезпек.

7 дієвих засобів зняття стресу, щоб не “згоріти” на роботі

Життя в шоколаді

Шоколад, надмірне вживання якого загрожує закінчитися для ласуна ожирінням чи діабетом, все ж може принести організму й немало користі. Група вчених з Кембриджського університету проаналізувала дані більш як 100 тисяч пацієнтів і з’ясувала наступне: ті, хто з’їдає дві та більше плитки шоколаду на тиждень, на 37% рідше зазнають ризику поповнити ряди людей, які страждають на серцево-судинні захворювання. Шоколад знижує вірогідність виникнення інсульту на 29% та допомагає знизити тиск. Нагадаємо, що всі сорти шоколаду визнані однаково корисними.

Але поки що незрозуміло, яка саме речовина в цьому продукті покращує роботу мозку та серця.

Операція Вітамінізація

В Центрі вивчення раку Фреда Хатчинсона в Сіетлі проаналізували раціон 162 тисяч американців і встановили, що мультивітаміни не знижують ризику захворіти на найпоширеніші види раку й не впливають на серцеві хвороби.

Так що витрачати кошти на добавки немає сенсу. Достатньо просто дотримуватися здорової дієти, а надлишок водорозчинних вітамінів все одно виводиться з організму. Жиророзчинні вітаміни можуть осідати в печінці, що викликає побічні дії.

вітаміни

Біг на місці

Дослідження вчених із Медичного коледжу імені Альберта Эйнштейна (Нью-Йорк)розвінчало думку про те, що здоровий спосіб життя впливає на тривалість життя.

дідусі випивають

Вони обстежили 500 чоловік, які дожили до 100 років, які курять та випивають не менше молоді, і дійшли висновку, що такий стиль життя не має першочергового значення для здоров’я. Зате набір їх ДНК успішно протистояв шкоді від нездорових звичок та згубного впливу навколишнього середовища.

Сексуальна активність у похилому віці здатна допомогти людині уникнути слабоумства

Пустили в розхід

У British Medical Journal вийшла стаття, в якій говориться про те, що порада випивати по 1,5–2 літра води на добу для профілактики захворювань нирок та ожиріння – це «цілковита маячня». Навпаки, надмірне вживання рідини в деяких випадках може викликати хвороби нирок, а через зниження рівня солі в організмі можливий набряк мозку.

вода

Вчені також не змогли підтвердити теорію щодо того, що вода пригнічує апетит і тим самим допомагає худнути.

Прислухайтесь до свого організму та не женіться за модними теоріями!

За Матеріалами. Зображення з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *