Озеро ранкової слави

1. Озеро Тааль (Філіпіни)

Озеро Тааль

Це озеро виглядає приголомшливо з висоти пташиного польоту. Воно нагадує пончик. Справа в тому, що в центрі нього розташований вулканічний острів, всередині якого знаходиться ще одне озеро. Цікаво ще й те, що вулкан являється діючим, і було навіть зареєстровано одне виверження.

2. Озеро Ранкової Слави (Йеллоустонський Національний парк, США)

Глибина цього озера становить аж 2220 метрів, і воно є одним із найпривабливіших водойм. 

Озеро ранкової слави

Спочатку западину наповнювала звичайна вода, але поступово люди почали скидати туди різне сміття, починаючи від монет «на щастя» і закінчуючи обгортками від їжі. Від цього вода в озері змінила свою температуру, бо жерло вулкана, що знаходиться внизу, забилося сміттям. Мікроорганізми, що жили в цьому озері, мутували, пристосувавшись до нових умов. Зараз вода має «різнокольорове» забарвлення: спочатку вона бірюзова, потім фіолетова, пізніше – зелена з помаранчевим облямуванням. Крім цього, в озері можна постійно спостерігати вибухи, бурління та закипання води.

3. Кипляче озеро (Карибський острів, Домініка)

Кипляче озеро, острів Домініка

Уже виходячи з назви зрозуміло, що в цьому озері відбуваються нехарактерні для природного джерела процеси кипіння. Температура води досягає аж 90 градусів за Цельсієм! В основі цього феномену лежить тріщина на дні озера, через яку вивергається розпечена лава.

4. Озеро Натрон (Тарзанія)

В існування цього озера насилу віриться, воно скоріше нагадує плід уяви творця чергового хорор-фільму. Це воістину страшне озеро не тільки вбиває своїх мешканців, а ще й перетворює їх тіла в мумії.

Озеро Натрон, Танзанія

Застиглі в природних позах з піднятими головами птахи й звірі – видовище не для слабкодухих. У воді цього озера знаходиться велика кількість водню в лужному середовищі, і таке поєднання сприяє виділенню соди, солі та вапна. Муміфікування після смерті відбувається через те, що компоненти не дають органіці розкладатися. Крім цього, через мікроорганізми, що населяють озеро, воно має зловісний криваво-червоний колір, що ближче до берегів переходить в іржаво-оранжевий.

Озеро Натрон, Танзанія

За матеріалами Яндекс.Дзен. Зображення з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *