Ажурне яйце

Багато людей відкривають свої таланти вже на схилі років. Словенський пенсіонер  Франк Гром захопився новим хобі тільки після виходу на заслужену пенсію. Відсвяткувавши свій 60-річний ювілей, чоловік знайшов себе в мистецтві по філігранній різьбі по яєчній шкаралупі! Роботи Франка Грома моментально стали знамениті на весь світ, зробивши творця одним з найвідоміших майстрів свого часу.

Франк Гром

Історія появи шедеврів з шкаралупи

Франк Гром народився в 1941 році і живе в невеликому сільському поселенні в декількох кілометрах від  Любляни. Уже понад 18 років диво-ремісник народжує силою своїх рук і терпіння унікальні шедеври – ажурні візерункові шкарлупки пташиних яєць.

Ажурні яйця

Творить автор вдома, використовуючи для народження повітряних тендітних шедеврів з природного карбонату кальцію не хитромудрі засоби.

Перші помічники майстра:

  • ручний дриль, який чимось нагадує бормашину стоматолога;
  • набір мініатюрних свердел;
  • набір полірувальних насадок;
  • і простий олівець.
Ажурне яйце

Сам майстер каже, що незвичайне захоплення з’явилося після свята Святої Пасхи. Прикрашати курячі яйця до святкувань – традиційний сімейний захід у всіх словенських сім’ях. У Франка народилася ідея нестандартного перетворення звичайного курячого яйця.

Цікаво! До речі, саме містер Гром став автором невеликої, але феєрично красивої виставки шкарлупок «Не Фаберже» – ажурних пташиних яєць, прикрашених намистинами і кристалами.

Ажурні яйця

Протягом багатьох років, присвячених улюбленому хобі, творець поповнює свою особисту колекцію, творить нові експонати для виставок в музеях світу, а також виконує персональні замовлення приватних осіб. Охочих придбати дивовижний витвір мистецтва багато. Вартість готової роботи варіюється від 500-1000 євро, верхній поріг не відомий, тому що залежить від складності нанесення візерунка.

Старанна, кропітка праця – запорука народження шедевра

За словами самого Франка Грома, починати набивати руку в мистецтві ювелірного різьблення він почав, працюючи зі слоновою кісткою. Але досить швидко перейшов на шкарлупки яєць. Переважно всі творіння ремісника виготовлені з курячих, гусячих і деякі зі страусових яєць.

Франк Гром

Першим кроком на шляху створення чудесного примірника колекції стає ретельне відбраковування. Майстер перевіряє кожне яйце на наявність дефектів, мікротріщин та інших пошкоджень. І тільки переконавшись у повній цілісності матеріалу, вибирає яйце для подальшої роботи.

Коли автор створює яйце для своєї приватної колекції, проекту фінального малюнка немає. Містер Гром каже, що буквально формує його в процесі роботи. Виникає перша ідея орнаменту, її він втілює на шкаралупі. І так крок за кроком вимальовується пазл до пазлу готовий візерунок.

Ажурні яйця

Такий підхід не стосується сюжетних робіт автора. Серед експонатів містера Грома є портрет Че Гевари, деяких персонажів кінематографа, найвідоміші архітектурні пам’ятки світу. Проект малюнка м’яким простим олівцем наноситься на шкаралупу, і з цього контуру ведеться робота.

Портрети на яйцях

В середньому на прикрасу одного курячого яйця йде від 2 тижнів при невисокій складності візерунка, до кількох місяців. Чим більша поверхня шкаралупи і складніший задум готового орнаменту, тим більше часу йде на роботу. Сам майстер каже, що працює над своїми шедеврами кожен день і намагається робити не більше 2 перерв. Адже настрій, зосередженість і перебування в потоці концентрації – головне в такій справі.

Ажурні яйця

Краса готового експоната колекції, звичайно, залежить від кількості отворів в ньому і від їх величини. Як правило, більшість примірників складаються з 2,5-4 тисяч міні-лунок в шкаралупі (не рахуючи порожнинних / рельєфних малюнків без просвердлювання).

Рекордом же майстер називає 24 тисячі отворів на поверхні гусячого яйця! Тільки уявіть, як складно створити таку павутинку, адже чим ближче один до одного свердлити лунки, тим складніше працювати і з без того крихким матеріалом!

Ажурні яйця

Кожен експонат, що виходить з-під руки Франка Грома вартий уваги і захоплення. Автор сам підбирає для експонатів необхідне підсвічування. Красу більшості шедеврів можна достойно оцінити тільки за умови правильно підібраного підсвічування.

Ажурні яйця

Всі вони створюють воістину гіпнотичний вплив на всіх, кому пощастило побачити роботи.

За матеріалами Яндекс.Дзен

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *